SPOR
Giriş Tarihi : 13-06-2023 14:57   Güncelleme : 13-06-2023 14:57

Başkan Beyazgül, “Yeni Halı Sahamız Gençlerimize Hayırlı Olsun”

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün girişimleriyle Haliliye ilçesi sınırlarında bulunan Zeytin Dalı Eğitim Kampüsü ve Bilim Merkezinin yakınında yeni bir sentetik çim saha yapımında sona gelindi.

Başkan Beyazgül, “Yeni Halı Sahamız Gençlerimize Hayırlı Olsun”

Başkan Beyazgül yeni halı sahanın gençlere hayırlı olmasını diledi.

Türkiye'nin en genç şehrine yakışan hizmetleri bir bir hayata geçiren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Uluslararası kuruluşların da katkılarıyla Bilim Merkezi yakınında yeni bir halı sahayı daha kente kazandırıyor.

Gençlerin zamanlarını verimli kullanmaları ve sporla iç içe bir nesil yetişmesi için çalışmalarını sürdüren Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, gençlerin ihtiyaçlarına cevap verecek modern bir sentetik çim sahayı daha yakın zamanda hizmete sunacak.

İnşaat çalışmaları devam eden halı sahada teknik ekiple birlikte incelemelerde bulunan Başkan Beyazgül yeni halı sahanın modern bir teknolojiyle yapıldığını belirterek “Halı sahamız çok kısa bir sürede tamamlanacak. İçerisinde kafeteryanın da yer alacağı tesiste çay ve kahve ikramı da yapılacak. Tesisin kısa sürede tamamlanarak gençlerin hizmetine sunulması bekleniyor.”

BAŞKAN BEYAZGÜL, “HALI SAHAMIZI OKULLAR BÖLGESİNDE YAPMAMIZ ÇOK ÖNEMLİYDİ”

Halı saha içerisinde incelemelerde bulunan Başkan Beyazgül, “Halı sahamız Şanlıurfa’da ilk defa zemini tartan malzemeyle oluşturulmuş, üstü ise sentetik çim saha olarak tasarlanmıştır. UEFA Foundation’dan hibe almak suretiyle böyle kaliteli bir saha yapıldı. Ayrıca bize Bonyan Gençlik ve Kalkınma Derneği de destek verdiler. Gerek UEFA’ya gerekse Bonyan Gençlik ve Kalkınma Derneğine teşekkür ediyoruz. Hibemizi de göreve geldiğimizde kurmuş olduğumuz Göç Ve Uyum Hizmetleri Daire Başkanlığı’mızın çalışmalarıyla aldık. Ekiplerimize teşekkür ediyorum. Bu halı sahamızı okullara yakın bir bölgede yapmamız çok önemliydi. Çocuklarımız burada spor yapmış olacaklar. Şanlıurfa’mız için hayırlı ve uğurlu olsun.” İfadelerine yer verdi.

AdminAdmin